Zawierzenie MB Guadalupe

Dnia 3 maja 1959 roku Kardynał Miguel Dario Miranda y Gomez, ówczesny Prymas Meksyku na prośbę Prymasa Kardynała Sfefana Wyszyńskiego oddał Polskę w opiekę Matce Bożej Guadalupe.

Dzisiaj stoimy w obliczu odejścia wielu od wiary i walki o nią w naszej ojczyźnie i także w Meksyku. Zatroskani o losy naszego kraju i sytuację braci i i sióstr z dalekiego Meksyku, pragniemy na mocy tamtego zawierzenia oddać się ponownie w opiekę Twoją, Najświętszej Dziewicy Maryi Panny z Guadalupe.

Matko Boża, piękna Pani z Guadalupe, Ty ukazałaś się Indianinowi św. Juan Diego, by zanieść dobrą nowinę o twoim dobrym, a jednocześnie pokornym Sercu. Obiecałaś, że każdego proszącego otoczysz opieką i pociecha.

Dziewico Niepokalana, dlatego klękamy przed Tobą prosząc byś wsparła nas, całą naszą polską ziemię i braci w Meksyku w naszych trudach, cierpieniach i smutkach oraz ratowała Kościół i wiarę w tych krajach.

Piękna Pani, wiemy, że nieustannie ocierasz nasze łzy i wstawiasz się za nami u Syna Twego narodzonego w Betlejem, a Pana Naszego Jezusa Chrystusa, naszego Odkupiciela i Zbawcy. Dlatego przychodzimy dziś do Ciebie, prosić Cię o twoja matczyną dłoń, ulżyj nam wszystkim w cierpieniach nas samych, naszych rodzin całej ojczyzny i braci w Meksyku, pomóż nam znosić nasze choroby i dolegliwości i to wszystko co nas w życiu spotyka, by ostatecznie wszystkie cierpienia stały się miłe Tobie i Panu naszemu. Prosimy uwalniaj nas i uzdrawiaj według Woli Bożej, przemieniaj nasz kraj, Polskę oraz ojczyznę braci w Meksyku, zachowaj w tych narodach silną wiarę i odnów ją, tak by żadne doświadczenie tej wiary nie osłabiło, wręcz ja umocniło.

Przepiękna Pani z Góry Tepeyac, Ty obiecałaś prostemu Indianinowi św. Juan Diego, że wysłuchasz naszych próśb i potrzeb, ponieważ chcesz pomóc każdemu kto do Ciebie się zwróci.

A zatem przychodzimy dziś do Ciebie w naszych smutkach i boleściach w rodzinach i narodzie polskim i meksykańskim. Racz Matko Brzemienna odmienić nas samych, nasze rodziny, cały naród, wszystkich obywateli Polski i Meksyku, gdziekolwiek żyją i pracują. Pozwól nam wszystkim wejrzeć na swoje życie w prawdzie, byśmy nie bali się spojrzenia na błędy popełnione i grzechy osobiste i narodowe. Nie miej względu na nasze grzechy, ale zanieś naszą prośbę i błaganie do swego Syna pod Jego krzyż jako wołanie o pomoc dla obojga narodów. Niech wpierw Pan Nasz Jezus Chrystus pozwoli nam się nawrócić, odnowić nasze życie w łasce a potem jeśli jest taka Jego wola odmienić nasze życie.

Dzisiaj szczególnie o to prosimy, uroczyście obchodząc Twoje święto Pani i Królowej Meksyku, wielkiego cudu róż i znaku na tilmie, jaki dałaś dla biskupa dnia 12 grudnia w 1531 , by umocnić jego wiarę. Prosimy, odnów i ożyw, umocnij i ochroń wiarę w naszej ojczyźnie Polsce i braci i sióstr w Meksyku poprzez wstawiennictwo męczennika za wiarę św. Jose Luis Sanchez de Rio oraz wszystkich męczenników za wiarę narodu polskiego i meksykańskiego.

Matko Boża z Guadalupe nie wypuszczaj nas spod płaszcza swej opieki, by nie zapanowała w naszych sercach pustka i niewiara, ale dzięki twej przemożnej opiece nawracali się każdego dnia i doświadczali cudu łaski wiary. Amen.Przygotowała Apostolat Różańca św .NMP z Guadalupe.


Zapisz

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. NARUSZANIE ICH SPOWODUJE SANKCJE KARNE !